Vägevate naiste kontsertsari laulva järve kaldal "Õnneleidmise laulud"

Toimumisaeg: 1., 21. ja 30. juuni 2021

Sel suvel astuvad Külavilla maalilise järve kaldal publiku ette erilise sõnaväe ja elutunnetusega naised, kes on oma muusikaga puudutanud väga paljude inimeste hingekeeli. Kõik need võrratud artistid on hiljuti pälvinud oma loomingu eest suure avaliku tunnustuse, mis näitab, et just sellist muusikat vajame keerulistel eluhetkedel kõige enam.
Kuidas olla õnnelik ja tänulik eriliste hetkede eest oma elus? Kuidas püsida koos ja jääda iseendaks sel keerulisel ajal? Kas muusikasse võib olla peidetud sõnum elu ilust ja sellest, et muusika võib anda meile rahu ja kindlustunnet homse päeva ning kogu elu ees? Kas me oskame ümber käia tarkuseterakestega, mida oma õnne otsimise teekonnal leiame?

Kontsertsari „Õnneleidmise laulud“ kutsub kolmel sumedal suveõhtul kauni järve kaldale, et nautida imelist muusikat, erilist atmosfääri, head seltskonda ning maitsvat toitu.

1.juuni kel 19 Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand

Kadri Voorand on armastatud Eesti vokalist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud palju heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Ta on ERR’i Aasta Muusik 2020 ning tema hiljutine album, mille avaldas mainekas Saksa plaadifirma “In Duo with Mihkel Mälgand” valiti Eesti Muusikaauhindadel Aasta Jazzalbumiks 2020. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis, kes pälvis silmapaistva loomingulise tegevuse eest aastal 2019 Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Koos moodustavad nad duo, mis läbi originaalloomingu häälele, bassile ja klaverile annab ruumi improvisatsioonile ning mida ehivad õhulised elektroonilised efektid ja hingestatud poeesia. Duo ei sea endale stiililisi piire, kokku sulatatakse popi, folgi, jazzi ja isegi roki elemente. Nii tõusevad esile emotsioon ja omapärased tekstid. Duo on andnud arvukalt kontserte nii Eestis kui välismaal.
Duo Mihkel Mälgandiga. Osta pilet Piletilevist

21. juuni kl 19 Mari Jürjens

Mari Jürjens on näitleja, laulja ja laulukirjutaja, kelle laulud räägivad armastusest, sõprusest ja elust. Neis on headust, helgust, soojust ja erilist tundlikkust. Kõige rohkem aga sügavat austust ja imetlust elu üle. Tema südantliigutavalt ilus muusika pakub igale kuulajale omal moel mõtteainet ning sügavat äratundmist. Mari neljas stuudioalbum „Omaenese ilus ja veas“, mis ilmus eelmise aasta lõpul, võitis Eesti Muusikaauhinnad 2021 aasta autorilaulu/rahvaliku albumi kategooria. „Viimase nelja aasta jooksul olen kogenud suuri muutusi, kasvamist ja sukeldunud rohkem kui kunagi varem inimeseks olemise küsimustesse,“ ütleb Mari oma uue loomingu kohta.
Mari Jürjensi muusikafilm ‘‘Õhtust hommikuni. Põlvas.’‘ Osta pilet Piletilevist

30. juuni kl 19 Mari Kalkun

Mari Kalkun on Võrumaa juurtega muusik, laulja ja looja, kelle muusika tunnussõnaks on vahetu. Tema meeldejäävad meloodiad ja ruumilised helimaastikud on inspireeritud eesti luulest ja loodusest, regilaulust ja elust enesest. Ta käsitseb erinevaid pille – kandleid, akordioni, kitarri ja klaverit –, ent eeskätt tunneb Mari ära tema vägeva hääle järgi. Tema soolokontserdid on ehedad ja isiklikud, peegeldades aastaaegade rütme ja lugusid praegusest hetkest. Mari Kalkuni tegevus on rahvusvahelise haardega ja ta tõuseb esile kui eesti muusika edulugu. Ta on üles astunud kontsertidega Euroopas, Ameerikas ja Jaapanis. Marilt on ilmunud viis albumit, mis on tänaseks avaldatud ka Euroopas ja Jaapanis. Ta on esinenud solistina koos kooride ja sümfooniaorkestriga ning tema laulud on kõlanud laulu- ja tantsupeo repertuaaris. ERR-i muusikatoimetajad valisid Mari Kalkuni aasta muusikuks 2020.
Aasta muusik 2020 stuudiokontsert. Osta pilet Piletilevist